آیا می دانید:

آیا می دانید شیوه زندگی و عادتهای تغذیه ای سهم مهمی در بروز سرطان دارد به طوری که درصد زیادی از موارد سرطان با تغذیه نامناسب ارتباط دارد؟

 

نقش تغذیه سالم در پیشگیری و حتی درمان عوارض سرطان تایید شده است. شیوه زندگی و عادتهای تغذیه سهم مهمی در بروز سرطان دارد به طوری که درصد زیادی از موارد سرطان با تغذیه نامناسب ارتباط دارد.

 

تغذیه با کالری بالا زمینه سرطان را فراهم می آورد: گیاهان دارای چربی کمتر، فیبر بیشتر و مواد مغذی ضد سرطان هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان کمک می کنند به همین دلیل بیشتر غذاهای گیاهی ضدسرطان هستند.

 

در رژیم غذایی خود، فیبر کافی را در نظر بگیرید: فیبرها موجب کاهش کلسترول خون و کاهش بروز بیماری‌‌های قلبی می شوند و نقش کلیدی در حفظ سلامت دستگاه گوارش ایفا می کنند و باعث می شوند ترکیبات سرطانزا قبل از ایجاد آسیب همراه با مواد غذایی در حال حرکت، از طریق دستگاه گوارش خارج شوند.

 

مصرف گوشت قرمز و گوشتهای فرآوری شده را محدود کنید: میتوانید با کاهش مصرف محصولات حیوانی و انتخاب محصولات پروتئینی سالم، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید.

 

چربی را از رژیم غذایی خود حذف نکنید: حذف کامل چربی از برنامه غذایی منطقی نیست چرا که برخی از انواع چربیها بدن را در برابر سرطان، محافظت میکنند. بنابراین لازم است از چربیهای مناسب به میزان متعادل استفاده کرد.

 

تهیه و تنظیم: گروه بیماری های غیرواگیر

 

Template settings