دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری اولین کمیته مشترک برنامه کشوری ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان ابتدایی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۶ | 

معاونت بهداشت دانشگاه، اولین کمیته مشترک برنامه کشوری ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی با اداره کل سازمان آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سال 1398 را، سه شنبه 16 مهر ماه برگزار کرد.
 
دکتر فتانه رهنما؛ رئیس گروه بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه در مصاحبه با روابط عمومی این معاونت گفت:  این کمیته با حضور آقای حیدری؛ رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و کارشناسان مسئول ادارات آموزش و پرورش و همچنین گروه‌های سلامت جوانان و مدارس و دهان و دندان شهرستانهای شهریار، رباط‌کریم، بهارستان، ملارد و قدس؛ سه شنبه 16 مهر 1398 در سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار شد.
 
وی بیان کرد: در این جلسه در خصوص اجرای برنامه کشوری ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی ( وارنیش فلورایدتراپی، دانش‌آموزان بدون مشکل دندانی عاری از پوسیدگی پایه ششم و هفتم) در قالب آموزش بهداشت دهان و دندان، ارائه خدمات پیشگیری، ارائه خدمات درمانی و اجرای طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم و هفتم، با اداره کل سازمان آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران هماهنگی‌های لازم به عمل آمد.
 
دکتر رهنما افزود: در این کمیته، گزارشی از نحوه عملکرد اجرای برنامه کشوری دانش آموزی (وارنیش فلوراید تراپی و دانش‌آموزان بدون مشکل دندانی عاری از پوسیدگی پایه ششم ) در سال 98 - 97  مراکز بهداشت تابعه و پوشش90 درصدی برنامه کشوری دانش آموزی در این معاونت و همچنین پوشش 100 درصدی برنامه در مناطق روستایی (بهورزان) ارائه شد و در خصوص چالش‌ها و مشکلات همکاران در نحوه اجرای این برنامه به تفصیل و به تفکیک بحث و گفتگو شد و مقرر گردید تا موارد خاص به صورت منطقه ای پیگیری و مرتفع شود.
 
در این جلسه جزئیات فرآیند اجرای برنامه وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان اول تا ششم ابتدایی و  برنامه دانش‌آموزان ششم و هفتم بدون مشکل دندانی، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و همچنین مشکلات تفاهم نامه ارسالی دو امضاء از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
  
گفتنی است، این کمیته در شهرستان‌های استان تهران برای برنامه دانش‌آموزی بهداشت دهان و دندان هر سه ماه یک بار برگزار خواهد شد.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 39 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر