دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

انجام گشتهای مشترک ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ | 
حوزهی بهداشت دانشگاه، گشتهای مشترک ویژه‌ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز محصولات دخانی را انجام داد و مقادیری کالای قاچاق را ضبط و معدوم کرد.
 
روابط عمومی معاونت بهداشت – بازرسان بهداشت دانشگاه، در راستای تشدید نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز محصولات دخانی، صبح و عصر 18 فروردین ماه، از 10 واحد صنفی فروش  و عرضه‌ی مواد دخانی غرب تهران بازدید کرده و مقادیری کالای قاچاق را ضبط و معدوم کردند.
 
تیم‌های بازرسی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت غرب تهران، نمایندگان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و پلیس؛ صبح و عصر یکشنبه 18 فروردین سال جاری ، 10 واحد صنفی فروش و عرضه‌ی مواد و کالاهای دخانی (قهوه خانه – خواربار‌فروشی و...) را کنترل کردند.

در این بازرسی‌ها، ضمن ابلاغ تذکرات لازم در خصوص رعایت قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ حدود دو کیلوگرم تنباکوی قاچاق و فاقد شناسه و 15 بطری الکل صنعتی فاقد مشخصات، معدوم و مقادیری قرص ایبوپروفن، استامینوفن، رانیتیدین و... ) ضبط شد. 

اخذ تعهد کتبی از متصدیان سه واحد خواربارفروشی فاقد عاملیت خرده‌فروشی مواد دخانی، از دیگر اقدامات این گشت مشترک بود.

گفتنی است، انجام این گشتهای مشترک نظارت در خصوص اجرای دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی دخانیات انجام شد و پرونده تخلفات به مراجع قضایی ذیربط ارجاع می‌شود.
 
 
 
 
 
 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 12 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر