دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بازرسی شبانه معاون بهداشت دانشگاه از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شادآباد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۸ | 
یکشنبه 7 بهمن97  بازرسی شبانه‌ای از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منطقه شادآباد واقع در جنوب غربی شهر تهران توسط تیم بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت غرب تهران با حضور معاون بهداشت دانشگاه آقای دکتر فربد عبادی فرد آذر با همراهی نماینده شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات بهداشتی صورت گرفت. 

در این عملیات شبانه یک واحد صنفی تهیه و عرضه تخم مرغ که چند روز پیش به علت وجود نواقص بهداشتی پلمپ و پس از تعهد رفع نواقص بازگشایی شده بود، به علت عدم انجام تعهدات و رفع نواقص بهداشتی و بی توجهی به مهلت تعیین شده مجددا" تعطیل و پلمپ شد.

در بازرسی دوم در همین شب نیز یک واحد رستوران مورد بازرسی قرار گرفت که ضمن بررسی فرآیند تهیه و عرضه مواد غذایی، نمونه برداری از مواد غذایی آماده مصرف انجام و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال شد. همچنین در این بازرسی آموزش نحوه صحیح سالم سازی سبزیجات خام به پرسنل رستوران مذکور داده شد، در ادامه با استفاده از دستگاه های سنجش بار میکروبی و ترمومتر شرایط بهداشتی ظروف و یخچال ها مورد ارزیابی قرار گرفت و تذکرات لازم داده شد. در بازدید سوم از یک کترینگ، مقدار 20 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف در رستوران معدوم شد و ضمن نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک و ارسال به آزمایشگاه، با توجه به بهداشت و نظافت ضعیف مکان و پس از ابلاغ نواقص بهداشتی به متصدی اخطار بحرانی و غیر بحرانی برای مکان صادر شد. 

 

 CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 100 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر