دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری کمیته استانی بررسی و بهبود وضعیت پایگاه های تغذیه سالم مدارس

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲ | 
کمیته استانی بررسی و  بهبود  وضعیت پایگاه های تغذیه سالم مدارس در تاریخ 97/8/1 برگزار شد.
این کمیته استانی در راستای اجرای برنامه ملی پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان ایران (ایران اکو) به همت گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه ایران و با حضور نمایندگانی از گروه های بهبود تغذیه، سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس و بهداشت محیط سه دانشگاه ایران، تهران و شهید بهشتی در تاریخ 97/8/1 برگزار شد.
در این کمیته لیلا فرزاد سرپرست گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت ضمن تشریح برنامه ایران اکو و اهداف اجرای برنامه، بر نقش موثر پایگاه های تغذیه سالم در پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: هدف اصلی از برگزاری این کمیته استانی  ضمن اجرای این برنامه در سطح استان تهران، ایجاد هماهنگی بیشتر در گروه های بهبود تغذیه جامعه ، سلامت محیط و کار و سلامت نوجوانان و جوانان  و مدارس و ایجاد وحدت رویه در سطح معاونت های بهداشتی سه دانشگاه تیپ 1  استان تهران است.
در ادامه آقای مهندس تاجیک رئیس گروه سلامت و محیط کار معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کمیته و تشویق به ادامه برگزاری دوره ای این جلسات بر لزوم همزمانی انجام فعالیتهای آموزشی در گروه های هدف مدیران مدارس، دانش آموزان و اولیاء ایشان با بازدیدها و نظارت های کارشناسان بهداشت محیط از پایگاه های تغذیه سالم تاکید نموده و ارسال گزارشات فصلی از اقدامات سه دانشگاه به ادارات آموزش و پرورش استان تهران را موثر دانست.
سپس خانم مهندس شیرژیان کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه ایران راهکار اساسی در ساماندهی پایگاه های تغذیه در مدارس را تقویت هماهنگی ها با سازمان آموزش پرورش و جلب مشارکت بیشتر ایشان در این امر دانست.
همچنین خانم فزونی رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی به حساس سازی خانواده ها در این زمینه و حضور کارشناسان تغذیه مراکز در جلسات اولیاء و مربیان مدارس و تعیین پایگاههای تغذیه سالم معین (هر مرکز سلامت جامعه یک پایگاه تغذیه سالم معین) اشاره نمود.
در ادامه اعضای کمیته حاضر در جلسه با هدف بهبود روند اجرا و نظارت ها در پایگاه های تغذیه سالم مدارس در سال تحصیلی جدید به بحث و تبادل نظر پرداختند.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 95 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر