دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

آیین افتتاحیه مرکز مشاوره بیماری های رفتاری ملارد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۴ | 
به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد و مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، در تاریخ چهارم مهر 1397 مرکز مشاوره بیماری های رفتاری ملاردT مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مراسم با حضور دکتر محمدمهدی گویا؛ رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، دکتر فربد عبادی فرد آذر؛ معاون بهداشت دانشگاه، دکتر علی مجیدپور؛ مدیر گروه بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از مسئولین محلی انجام شد.

در این مراسم دکتر غلامرضا عسگری مدیر شبکه بهداشت و درمان ملارد با اشاره به شرایط جغرافیایی و جمعیتی ملارد و اهمیت اجرای برنامه های مرتبط با کنترل آسیب های اجتماعی به ویژه کنترل اچ آی وی، افتتاح این مرکز را به عنوان موثرترین روش اجرایی نمودن مداخلات در راستای کنترل آسیب ها دانست.

سپس دکتر گویا ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام یافته در راستای کنترل و درمان اچ آی وی در حوزه معاونت بهداشت، بر تمرکز بر گروه های در معرض ابتلا به اچ آی وی به ویژه جوانان تاکید کرد و نیز حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا را راهی برای افزایش تمکین بر درمان و بالتبع کنترل و پیشگیری از اپیدمی شدن بیماری دانست. ایشان از دکتر مجید پور؛ مدیر گروه بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه و دکتر فربد عبادی فرد آذر، که همیشه در برنامه های سلامت و بهداشت کشور قدم برداشتند، تشکر نمود.
 
در ادامه دکتر فربد عبادی فرد آذر در خصوص سیاست های دانشگاه در راستای توسعه زیر ساخت های لازم به منظور کنترل آسیب های و نیز بیماری اچ آی وی که خود ماحصل آسیب های اجتماعی می تواند باشد، اشاره کرد و آمادگی کامل خود را در زمینه حمایت های لازم در زمینه بیماریابی، کنترل و درمان بیماران اعلام کرد.
در حاشیه این مراسم جانباز سرافراز آقای غلامی مدیر باشگاه نیکوکاران به بیان حمایت های اجتماعی انجام یافته در این برنامه پرداخت.
در پایان مسئولین شرکت کننده ضمن بازدید از مرکز مشاوره بیماری های رفتاری ، با فعالیت های متعدد این مرکز آشنا شدند.
 


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 140 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر