دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری کارگاه استانی بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایر با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و جهاد کشاورزی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۷ | 
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و جهاد کشاورزی، کارگاه استانی بهبود تغذیه را شانزدهم مرداد 1397 برگزار کرد.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران: کارگاه استانی بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایر تحت پوشش معاونت های بهداشتی دانشگاه ایران، تهران و شهید بهشتی با هدف اصلاح الگوی غذایی خانوارهای روستایی و عشایری و توانمند سازی زنان روستایی در بهبود سبد غذایی خانوار در تاریخ 97/5/16برگزار شد.
 
این کارگاه آموزشی – توجیهی در راستای تحقق هدف پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و تغذیه بهتر و ترویج کشاورزی پایدار (هدف شماره 2 از اهداف هفده گانه توسعه پایدار) با همکاری مشترک معاونتهای بهداشتی سه دانشگاه ایران، تهران و شهید بهشتی و وزارت جهاد کشاورزی استان تهران و با استفاده از پتانسیل های طرفین در تاریخ 97/5/16 در محل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
 
در این کارگاه دکتر عزتیان (مدیر برنامه بهبود تغذیه در مراکز جمعی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) بر اهمیت اجرای برنامه و ضرورت همکاری همه جانبه بین پرسنل بهداشتی و سازمان جهاد کشاورزی تاکید کردند.
 
در ادامه سرکار خانم میراب زاده (کارشناس مسئول مدیریت ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ) گزارشی از فعالیت های تولیدات زنان روستایی و عشایر و سهم آن در کل تولیدات کشاورزی ارائه نمودند.
سپس به منظور توانمند سازی گروه هدف کارشناسان بهورزی و بهبود تغذیه، بهورزان و تسهیلگران سازمان جهاد کشاورزی مباحثی با محوریت آموزش و فرهنگ سازی در راستای بهبود تغذیه توسط مدیران گروه بهبود تغذیه سه معاونت بهداشتی خانم ها باقری نیا، فزونی و فرزاد با تاکید بر اهمیت تغذیه سالم و نقش آن در پیش گیری از ابتلا به چاقی و اضافه وزن و بیماری های قلبی و عروقی و .... به بیان دستورالعمل اجرایی فرآیند آموزش تغذیه سالم و ترویج ایجاد باغچه های خانگی با تاکید بر تولید محصول سالم و روش های ساده جهت ایجاد باغچه های خانگی توسط آقای مهندس اکرمی (محقق مرکز آموزش تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان تهران) ارائه شد.
 
گفتنی است، با اجرای این برنامه، در نظر است؛ زنان روستایی در خصوص تغذیه سالم با هدف بهبود تغذیه و سبد غذایی خانوارها، آموزش دیده و سپس در 10 روستای منتخب استان تهران، باغچه های خانگی احداث شود.

 


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 234 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر