دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل در سازمانهای بهداشتی و درمانی با حضور دکتر مصدق راد، توسط شبکه بهداشت و درمان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۴ | 
به گزار ش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه: شبکه بهداشت و درمان بهارستان، کارگاه آموزشی "کنترل در سازمانهای بهداشتی و درمانی" را با حضور دکتر مصدق راد؛ عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار کرد.

دکتر دانوش دمیریان؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان: به منظور ارتقاء توانمندی کارکنان شبکه بهداشت و درمان بهارستان، کارگاه آموزشی " کنترل در سازمانهای بهداشتی و درمانی" با حضور دکتر مصدق راد؛ عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، چهارشنبه دهم مرداد 1397 جهت کلیه کارشناسان و کارشناس مسئولین ستادی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.
دکتر دمیریان، هدف اجرای این کارگاه را ارتقای مستمر کیفیت خدمات سلامت و تعالی عملکرد خدمات بهداشتی، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امکانات بهداشتی درمانی در شبکه دانست.

دکتر مصدق راد، در خصوص برنامه ریزی در مراکز بهداشتی درمانی آموزشهای لازم را ارائه و اظهار کرد:
 برنامه‌ریزی اولین و مهم‌ترین وظیفه اصلی مدیران سازمان‌های بهداشتی و درمانی است که شامل تعیین اهداف کلی و اختصاصی سازمان و اقدامات لازم برای دستیابی به آن‌هاست. برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا کار درست (اهداف) و راه درست (برنامه) را تعیین کنند. برنامه‌ریزی نقش به‌سزایی در بهره‌وری سازمان و دستیابی به مزیت برتری دارد. یک برنامه‌ریزی خوب به هدف‌مندی سازمان، استفاده بهینه از منابع، هماهنگی، کنترل و مدیریت زمان کمک می‌کند. با برنامه‌ریزی می توان به پیش‌بینی وضعیت سازمان در آینده پرداخت، اهداف واضحی برای سازمان تعیین کرد و فعالیت‌های مورد نیاز برای اجرای برنامه را اولویت بندی و تنظیم کرد.
ایشان تصریح کرد: برنامه‌های سازمان می‌تواند برای کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت تدوین شوند. علاوه‌براین، مسئولینواحدها متناسب با شرایط ویژه داخلی و خارجی سازمان خود می‌توانند برنامه‌های عملیاتی، تاکتیکی و استراتژیک تدوین نمایند.

دکتر مصدق راد، در ادامه مباحث آموزشی افزود: کارکنان با دریافت آموزش‌های لازم در مسیر دستیابی به اهداف سازمانی هدایت می‌شوند. در نهایت، شاخص‌های عملکردی در فرایند برنامه‌ریزی مشخص می‌شوند که در فرایندهای پایش، ارزیابی و ارزشیابی سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند  نتایج حاصل از ارزیابی و ارزشیابی به‌منظور به‌کارگیری اقدامات اصلاحی دوباره در فرایند برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه‌ریزی با اولویت بندی و تعیین اهداف درست و تخصیص بهینه منابع کمیاب منجر به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سودمند در مراکز بهداشتی درمانی خواهد شد.

در پایان کارگاه تمرین گروهی و پرسش و پاسخ بین حضار انجام شد.
 
 


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 78 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر