دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

غربالگری متکدیان در طرح جمع آوری موسسه رهروان آینده شهریار

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۴ | 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه: در برنامه مشترک شبکه بهداشت و درمان شهریار، نیروی انتظامی و موسسه رهروان آینده روشن؛ متکدیان شهریار غربالگری و بیماریابی شدند.
 
دکتر محمدهادی ناصح؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار: حاشیه نشینی علاوه بر مشکلات و معضلاتی که به دنبال خود می آورد، همواره با «حاشیه» هایی همراه است که آسیب زا و خطرناک است.

زندگی در حاشیه شهرها به خصوص در شهریار، همواره با تهدیدهایی برای ساکنان این مناطق و البته سایر شهروندان همراه است. زیرا، بیتوته افراد متخلف و نابهنجار در چنین مناطقی، یکی از علل گسترش رفتارهای غیرقانونی می شود. باندهای تکدی گری، فروشندگان مواد مخدر و...، اغلب سعی می کنند، در مناطقی اسکان گزینند؛ که کمتر مقابل چشم دیدگان باشند. از همین رو، سکونت در مناطق حاشیه ای می تواند بهترین مکان برای چنین افرادی باشد.

از همین رو با توجه به دستور دادستانی محترم شهرستان شهریار طرح جمع آوری متکدیان با همکاری نیروی انتظامی در شهرستان شهریار انجام شد و متکدیان پس از جمع آوری به موسسه رهروان آینده شهریار منتقل شدند و تیم شبکه بهداشت و درمان( خانم پاهنگ کارشناس مسئول سلامت روان و اعتیاد و آقای بیات کارشناس بیماریهای واگیر) به همراه تیم مرکز گذری کاهش آسیب وحیدیه در روز پنج شنبه 11 مردادماه 1397 جهت انجام رپید تستHIV  و غربالگری و بیماریابی مراجعه نموده و از تمامی متکدیان نمونه گیری انجام و افراد مشکوک به سل نیز علاوه بر نمونه گیری، به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری ارجاع شدند.
 
 


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 55 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر