دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اجرای طرح کشوری تحقیقاتی ارزیابی ایمنی زایی واکسن پنتاولان درکودکان دو تا هفت ماه در سطح حوزه معاونت بهداشت دانشگاه ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۲ | 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه: طرح کشوری ارزیابی ایمنی زایی واکسن پنتاوالان د رکودکان دو تا هفت ماهه، در شهرستان های بهارستان و قدس آغاز شد.
دکتر فربد عبادی فرد آذر؛ معاون بهداشت دانشگاه: جلسه ی هماهنگی این طرح که با حضور دکتر معصومی اصل؛ مشاور مرکز مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماریهای وزارت بهداشت و در تاریخ 11 تیر ماه امسال، برگزار شد؛ با هدف بررسی و ارزیابی ایمنی زایی واکسن پنتاوالان در کودکان دو تا هفت ماهه انجام می شود.
وی افزود: بررسی میزان کارآیی هر واکسن شامل چهار مرحله است که مرحله چهارم آن(clinical trial) ، بررسی میزان ایمنی زایی واکسن در گروه های هدف می باشد. در سطح معاونت بهداشت دانشگاه ایران، این طرح تحقیقاتی، در شهرستان های بهارستان و قدس انجام می شود؛ که نتایج حاصل از آن در برنامه ریزیهای بعدی بسیار مثمرثمر خواهد بود. مدت زمان پیش بینی شده برای اجرای طرح، سه ماه است که میزان ایمنی زایی واکسن و مقدار تولید آنتی بادی در بدن افراد در 680 نمونه بررسی خواهد شد.
گفتنی است، واکسن پنتاوالان، در برابر پنج بیماری(کزاز- دیفتری – ساه سرفه- هپاتیت و هموفیلوس آنفلوآنزا) ایمنی زایی ایجاد میکندو در دو، چها و شش ماهگی تلقیح می شود.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 106 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر