دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری دوره های اقتصاد سلامت توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱ | 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه: به منظور ارتقای دیدگاه اقتصادی مدیران حوزه ی معاونت بهداشتی، گروه آموزش و ارتقای  سلامت این معاونت، دوره ی اقتصاد سلامت را برگزار کرد. 
 
دکتر گشتایی؛ مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی در مصاحبه با روابط عمومی این معاونت گفت: دوره توانمندسازی مدیران در حوزه ی اقتصاد سلامت، با حمایتهای دکتر عبادی فرد آذر؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری مرکز تحقیقات اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران طراحی شده است. مخاطبان این دوره، 40 نفر از مدیران و کارشناسان معاونت بهداشتی، مدیران شبکه ها و رؤسای مراکز هستند. هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن دانش اقتصاد سلامت و ارتقای دیدگاه اقتصادی مدیران و کارشناسان معاونت بهداشتی، در زمینه خدمات و برنامه های بهداشتی در سطوح واحدهای تحت پوشش می باشد.
این دوره، در 8 جلسه (اردیبهشت تا مرداد 1397) و با هدف آموزش اثر بخش و کارگروهی جهت ارتقای مهارتهای عملی برگزار می شود. شرکت کنندگان به چند گروه کاری تقسیم شده و هر گروه، یکی از خدمات اولویت دار در حوزه بهداشت را مورد ارزیابی و تحلیل اقتصادی قرار می دهند.

 سر فصل دروس ارائه شده شامل: کلیات و مفاهیم اقتصاد بهداشت، تقاضا برای مراقبتهای سلامت، عرضه مراقبتهای سلامت، رفتار ارائه دهندگان مراقبت سلامت، نارسایی در بازارهای سلامت، هزینه یابی و تحلیل هزینه ها، مدلهای توزیع و تخصیص منابع در نظام سلامت، عدالت در ارائه مراقبتهای سلامت و تأمین مالی سلامت، انواع روشهای ارزیابی اقتصادی، شیوه سنجش و ارزشگذاری هزینه ها در ارزیابی اقتصادی، شیوه سنجش و ارزشگذاری پیامدهای سلامت، قواعد تصمیم گیری در ارزیابی اقتصادی، آشنایی با مدلهای تحلیل تصمیم، تحلیل حساسیت و سیستمهای پرداخت است.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 192 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر