دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

پیام دکتر فربد عبادی فرد آذر، به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی/ روابط عمومی آینه تمام نمای هر سازمانی است و ما نیز قدردان این تلاش حرفه ای

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۶ | 
دکتر فربد عبادی فرد آذر؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی، پیامی را صادر کردند. متن این پیام، به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری (مدظله العالی): "روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی یک نهاد از یک سو و از سوی دیگر منعکس کننده چگونگی مسایلی است که در آن نهاد می گذرد".
امروزه روابط عمومی نه به عنوان یک سامانه تشریفاتی و حتی اجرایی، بلکه به عنوان یک سامانه مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی، جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس نمی یابد، چرا که، روابط عمومی آینه تمام نمای هر سازمانی است. 

در عصر حاضر، روابط عمومی ابزار دست مدیریت نیست؛ فلسفه مدیریت است؛ اگر ناکارآمد شود، مدیریت فرسوده و ناکارآمد می شود.

روز ارتباطات و روابط عمومی، فرصتی است مبارک؛ تا همه با هم برای توسعه ارتباطات اجتماعی و غنای معنوی و ارزشی این حرفه ی ارزشمند، با تقویت حضور مدیرانی دانایی محور و تحول طلب، از یک سو و رعایت اخلاق حرفه ای در عملکرد خود و بها دادن روز افزون به نظام آزاد ارتباطات و اطلاعات از سویی دیگر، تلاش نموده و جایگاه این حرفه را در جامعه آرمان خواه و اسلامی خود تثبیت نماییم. باور من این است که هرگاه مروری بر سرگذشت سازمانها، نهادها و گروه‌های اجتماعی موفق ـ در هر کشوری ـ داشته باشیم، حتماً ردپای تفکر ارتباطی و روابط عمومی‌ای کاردان، متبحر و توانمند را خواهیم یافت.

خدمات ارزشمند و کوشش خردمندانه دست اندرکاران حوزه ارتباطات و روابط عمومی که در جهت ایفای رسالت خطیر اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی و تسهیل خدمت رسانی به مردم گام بر می‌دارند؛ قابل تقدیر است. شکی نیست مدیران و کارشناسان روابط عمومی با اطلاع رسانی و اطلاع یابی و انعکاس به موقع مسائل، مشکلات و نیازهای مخاطبین، مدیران را در فرآیند مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی یاری می نمایند و ما نیز قدردان این تلاش حرفه ای و حساس روابط عمومی ها هستیم.
با امید به اینکه با استعانت از درگاه حضرت باریتعالی، با نگاه مخاطب محوری و پاسخگویی، از طریق به‌کارگیری روش‌های ارتباطی مؤثر، در راستای اعتلای نظام سلامت کشور و نیز خانواده ی بزرگ و عزیز معاونت بهداشتی دانشگاه و اهمیت این مجموعه نزد افکار عمومی و ارتقای منزلت آن، توفیق روزافزون حاصل شود.
 
دکتر فربد عبادی فرد آذر
معاون بهداشتی دانشگاه
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 124 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر