دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

پاسخگویی مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در دیدار مردمی مسئولین شهرستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۲ | 
دکتر دمیریان؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در جلسه ملاقات مردمی مسئولین با مردم سلطان آباد: به برکت طرح تحول، 8 مرکز و پایگاه در سال گذشته به منظور عدالت در دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی، افتتاح شد.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه: در دیدار مردم سلطان آباد با مسئولین بهارستان، که با حضور فرماندار شهرستان و نماینده مجلس و جمعی از رؤسای ادارات انجام شد؛ دکتر دانوش دمیریان؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان، در خصوص طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت یکی از این طرح هایی بود که مورد تایید و تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفت. در این شهرستان طرح تحول ابتدا با افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) آغاز گردید. حدود 10 سال از کلنگ زنی پروژه بیمارستان می گذشت که در سال گذشته به همت مسئولین دانشگاه و شهرستان افتتاح شد.

وی افزود: در سال گذشته این بیمارستان بالغ بر 164000 نفر مراجعه کننده داشته است. این افراد باید برای رفع نیازهای درمانی خود و خانواده شان به شهرستان های همجوار و یا شهر تهران می رفتند. اما به برکت  طرح تحول نظام سلامت از سال گذشته تمام این خدمات در بیمارستان امام حسین (ع) به این مردم اعطا می شود. تا به امروز حدود 5000 نفر در این مرکز درمانی بستری شدند و از خدمات درمانی بهینه بهره گرفته اند و همچنین  بالغ بر 2000 عمل جراحی انجام شده که تنها 10 درصد هزینه ها از بیماران دریافت شده است و مابقی توسط دولت تأمین شده است. در حال حاضر در این بیمارستان تمام تخصص های زنان و زایمان، اطفال وجود دارد و اضافه شدن دستگاه سی تی اسکن، در بهمن 96 به این مجموعه افتخاری زود هنگام بوده است. خدماتی همچون آزمایشگاه، رادیولوژی و تمام امکاناتی که در بیمارستان های پیشرفته وجود دارد، در اینجا به مردم ارائه می شود.

دکتر دمیریان در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت خاطرنشان کرد: به برکت طرح تحول، 8 مرکز و پایگاه در سال گذشته به منظور عدالت در دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی، افتتاح شد.
در این طرح خدمات بهداشتی مانند واکسیناسیون، غربالگری تیروئید نوزادان به صورت 100 درصد رایگان در اختیار همشهریان عزیز قرار می گیرد .همچنین همه افراد بالای 30 سال می توانند با در دست داشتن کارت ملی از خدمات غربالگری سرطان به منظور شناسایی و پیشگیری و تست قند و چربی به صورت رایگان بهره گیرند.

برنامه های طرح تحول به نحوی برنامه ریزی گردیده که فرد از بدو تولد تا زمان مرگ از تمام خدمات درمانی بهره مند میگردد.
ایشان در ادامه به سوالات مردم در زمینه مسائل بهداشتی پاسخ دادند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 65 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر