دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

استقبال هفت هزار نفره از نخستین دهکده سلامت ایران با ارائه صدو پنجاه هزار خدمت بهداشتی و درمانی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۰ | 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران:  استقرار اولین دهکده سلامت دو روزه ایران و ارائه بیش از صدو پنجاه هزار خدمت بهداشتی درمانی به هفت هزار نفر بازدید کننده 
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران به مناسبت هفته سلامت نسبت به برپایی دهکده سلامت ایران اقدام کرد. این برنامه در تاریخ های هشتم و نهم اردیبهشت ماه در محل دانشگاه ایران و با استقرار 63  غرفه برگزار شد.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، معاون بهداشت وزیر، معاونین وزارت متبوع، رئیس و معاونین دانشگاه؛ روسای ادارات و ائمه جماعت غرب استان تهران و جمع عظیمی از مسئولان، استاتید و کارکنان دانشگاه و همچنین شهروندان گرامی با حضور در دهکده سلامت از غرفه های این دهکده بازدید نمودند.
 
در اولین دهکده سلامت ایران، خدمات رایگان حوزه ی سلامت، شامل: دندانپزشکی، تن سنجی، انجام آزمایشات روتین و غربالگری سرطان های شایع، ارائه  مشاوره های روانشناسی، تغذیه،  اصول فرزندپروری، روابط مؤثر زوجین ، ازدواج و بیماریهای شایع، غربالگری فشارخون، انجام غربالگری تکامل کودکان، تعیین نمایه توده بدنی، مکمل یاری، سلامت آب و مواد غذایی، طب سنتی  به مراجعین و بازدید کنندگان ارائه شد.
در این برنامه که با هدف معرفی خدمات و دستاوردهای حوزه سلامت برگزار شد؛ ضمن ارائه خدمات سلامت درخصوص معرفی برنامه ها، فعالیت ها و دستاوردهای سنوات اخیر خصوصاٌ در طرح تحول سلامت اقدام شد.
همچنین به منظور اعتلاء آگاهی و ارتقاء فرهنگ سلامت درکلیه غرفه های این دهکده خدمات آموزشی و مشاوره توسط پزشکان و کارشناسان مستقر در غرفه ها انجام شد و همچنین  بسته های آموزشی و اطلاع رسانی به مراجعین ارائه شد.
خدمات و برنامه های متنوع دهکده سلامت ایران که با استقبال بی نظیر مراجعین مواجه شد توسط حوزه های مختلف معاونت بهداشتی دانشگاه و همچنین شبکه ها و مراکز تحت پوشش این معاونت برنامه ریزی و اجرا شد.
همچنین تعدادی از سازمان ها، ادارات، نهادها و انجمن ها و کانون های دانشجویی نیز به عنوان شرکاء برون بخش حوزه سلامت، نسبت به ارائه خدمت و معرفی دستاوردها و خدمات خود در این برنامه اقدام نمودند.
 

 
 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 589 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر