دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

وزیر بهداشت:در همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی حوزه تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه ایران،از فعالیت یک میلیون و 700 هزار سفیرسلامت خبر د

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲ | 
وزیر بهداشت با تأکید بر این که سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است، افزود: به دانش آموزانی که سفیر سلامت هستند افتخار می کنیم، چرا که هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت دیگران هستند.
 
به گزراش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر سید حسن هاشمی در همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی در مدرسه ی متوسطه ی دخترانه نرجس تهران (واقع در منطقه 6 تهران و حوزه ی تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه ایران) گفت: امروزه دانش آموزان با آسیب های روحی و روانی زیادی مواجه هستند، چرا که جهان به صورت یکپارچه درآمده و فضای مجازی با انبوهی از اغواگری ها، سطح ارتباطات را گسترش داده است و امروز، به ظاهر، تکنولوژی به کمک بشر آمده است، اما شیرینی زندگی دوران گذشته به کام نسل ما لذت‌بخش تر بود.
دکتر هاشمی با بیان این که بهترین زمان اصلاح عادات غلط در افراد، دوران مدرسه، به خصوص قبل از دبستان است، افزود: در ایران بیش از سه برابر میزان استاندارد نمک مصرف می شود، همچنین میزان مصرف شکر نیز بالا است، این موضوع باعث ابتلا به دیابت می‌شود. علاوه بر کاهش مصرف این مواد، باید روزانه 20 دقیقه تحرک داشته باشیم.


وی در ادامه، گفت: چرا باید آمار آسیب اجتماعی و طلاق در کشور بالا باشد؟ این یعنی رسانه، خانواده و مدرسه درست عمل نمی‌ کنند، باید ریشه این مسائل را که همین دوره دانش آموزی است، درست کنیم.


وزیر بهداشت با تاکید بر این که سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است، افزود: به دانش آموزانی که سفیر سلامت هستند افتخار می کنیم، چرا که هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت دیگران هستند.

دکتر هاشمی با بیان این که در حال حاضر یک میلیون و 700هزار سفیر سلامت در کشور داریم، افزود: خوب نیست انسان واعظ باشد اما خودش عمل نکند، اگر دیگران را به راستگویی و خدمت دعوت می‌کنیم باید خودمان در انجام آن پیشقدم باشیم، امروز حرف اثر ندارد، عمل لازم است، مردم عمل می خواهند نه موعظه.

وی افزود: ایران عزیز ما آینده بسیار خوبی دارد و افراد زیادی در داخل کشور دلسوز هستند، اما سرد وگرم دنیا را کمتر چشیده‌اند، به همین دلیل به هر چیزی ایراد می‌ گیرند، اما راه حل ارائه نمی دهند و ما هم در رودخانه ای افتاده ایم که ناامیدی را ترویج می دهد، این کار فقط روح و روانمان را اذیت می‌ کند و کشور را در معرض خطرات جدی قرار می دهد.

دکتر هاشمی گفت: به دانش آموزان توصیه می کنم از هرچه انرژی منفی است دوری کنند و در راه سازندگی قدم بردارند و یقین داشته باشند که آینده روشن است.
 
گفتنی است؛ در حاشیه این همایش، از نمایشگاه دانش آموزی دستاوردهای حوزه ی سلامت بازدید به عمل آمد.
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 377 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر