دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی در شهرستان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ | 
خدیجه پوربابا؛ مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان از اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی در تاریخ 17 اسفند امسال خبر داد.
وی با اشاره بر این نکته که این مانور با حضور پلیس راهور و اورژانس 115 برگزار شد افزود تشدید طرح نظارت و بازرسی ها از کلیه مراکز تهیه، طبخ و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و شبکه های آبرسانی شهری، روستایی و بین راهی توسط کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط در شهرستان بهارستان، همزمان با سراسر کشور از تاریخ 15 اسفندماه سال جاری لغایت 15 فروردین ماه سال آتی انجام می شود.

در این برنامه دکتر دانوش دمیریان؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان ضمن قدردانی و تشکر از زحمات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط بر نقش مهم و حساسیت شغلی آنان به ویژه ایام نوروز به منظور تامین سلامت شهروندان و میهمانان نوروزی تأکید کردند.

وی اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی با افزایش فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاه ها، اماکن اقامتی - تفریحی، اماکن مسیر  راهی در سطح شهرستان و در کنار جاده ها، کارشناسان بهداشت محیط مسئولیت تأمین شرایط بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان، با اشاره به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارت های بهداشتی گفت: برنامه بسیج سلامت نوروزی از پانزدهم اسفند ماه سال جاری تا پایان پانزدهم فروردین سال 1397 به صورت شبانه روزی و از ساعت 8 صبح لغایت 20 در کلیه روزهای اداری و تعطیلات و در صورت لزوم تا رفع مشکلات و رسیدگی به شکایات مردمی سامانه 190 با همکاری پرسنل بهداشت محیط با تاکید بر اماکن و مراکز حساس اجرا می شود.

ایشان، هدف کلی مانور را حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ذکر کرد و تصریح نمود: افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی ، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی ، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن مسیر  راهی تحت پوشش، نمونه برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب اشامیدنی (کلرسنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و مراکز اقامتی و مسیر  راهی از اهداف اختصاصی مانور است.

در ادامه دکتر المیرا سلیمانی جوان؛ معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت نیز ضمن تشکر و قدردانی از فعالیتهای حوزه ی بهداشت محیط  اظهار داشت: بازرسی های کاربردی در جهت حفظ سلامت شهروندان بخصوص در ایام پیش از تعطیلات و تعطیلات نوروزی مد نظر قرار گیرد تا بتوانیم در ارتقای سلامت شهرمان نقش مؤثری داشته باشیم و با مدیریت صحیح و عزم راسخ به شاخص های مطلوب دسترسی پیدا کنیم.

سپس کارشناسان بهداشت محیط در غالب 12 تیم بازرسی مجهز به تجهیزات پرتابل بازرسی به همراه یک دستگاه ماشین پلیس راهور و آمبولانس اورژانس 115 به صورت نمادین در خیابانهای اصلی شهرستان مانور سلامت نوروزی را به نمایش گذاشتند.

در پایان کارشناسان بهداشت محیط به سطح منطقه اعزام شده و فعالیت برنامه سلامت نوروزی خود را با تصویربرداری صدا و سیما آغاز کردند. 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 266 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر