دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری مانور بسیج سلامت نوروزی توسط شبکه بهداشت و درمان شهر قدس

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ | 
روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه: مانور بسیج سلامت نوروزی شهرستان قدس همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

  در ابتدای این مانور آقای دکتر میرشریفی؛ مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان، به تبیین اهداف اصلی و ضرورت و اهمیت اجرای برنامه سلامت نوروزی پرداخته و هدف از این اجرای این طرح را حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز بیماریهای منتقله از طریق آب و غذا بیان کردند.
 دمکتر میرشریفی بازرسی های منسجم و برنامه ریزی شده را گامی مهم در جهت صیانت از حقوق شهروندان برشمردند و خواستار برخورد جدی همکاران در مواجه با تخلفاتی شدند که سلامت فردی و عمومی جامعه و حفظ کرامت انسانی متصدیان شریف شهرستان را به مخاطره می اندازد.
در ادامه خانم مهندس پرویزی؛ سرپرست بهداشت محیط شهرستان به تشریح برنامه عملیاتی پیش رو پرداخته و مهمترین این برنامه ها را کنترل و نظارت بر مواد غذایی، نظارب بر سامانه های آبرسانی، نظارت و بازرسی از اماکن و مراکز حساس مانند رستورانها، شیرینی و آجیل و خشکبار فروشی ها، پارکها و.... اعلام و آمادگی کامل واحد بهداشت محیط شهرستان را جهت اجرای هر چه بهتر طرح اعلام کردند.
گفتنی است در این برنامه کارشناسان بهداشت محیط در غالب 5 تیم بازرسی مجهز به تجهیزات پرتابل بازرسی به سطح منطقه اعزام شده و فعالیت برنامه سلامت نوروزی خود را آغاز نمودند.  


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر