دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

همزمان با روز جهانی سرطان؛ معاونت بهداشتی دانشگاه ایران، جلسه ی آموزشی غربالگری و پیشگیری از سرطان را برای کارشناسان استان تهران برگزار کر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ | 
گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشتی، در تاریخ 96/11/15 و همزمان با روز جهانی سرطان، جلسه آموزشی غربالگری و پیشگیری از سرطانها را برای کارشناسان استان تهران برگزار کرد.
در این جلسه که با حضور و مدیران محترم گروه بیماریهای غیرواگیر و کارشناسان محترم سرطان دانشگاه های تهران و شهید بهشتی و همچنین اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ایران، برگزار شد، در خصوص تازه های سرطان مطالب مفیدی ارائه گردید.
دکتر گل محمدی؛ مدیر گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه ایران، در خصوص لزوم اصلاح شیوه ی زندگی و نقش اساسی آن در پیشگیری از سرطان مواردی را مطرح کردند. ایشان با تأکید به این موضوع که انجام غربالگری در پیشگیری و تسریع درمان بسیار ضروری است، خواستار توجه ی بیشتر به این موضوع شدند.
در ادامه، خانم دکتر نفیسی؛ متخصص جراحی و فلوشیپ جراحی پستان و عضو محترم هئیت علمی دانشگاه ایران، آقای دکتر جوانمرد؛ متخصص داخلی و فوق تخصص مدیکال آنکولوژی، متخصص مرکز طب تسکینی بیمارستان فیروزگر و آقای دکتر کاوه؛ متخصص داخلی و فوق تخصص خون و آنکولوژی، عضو محترم هئیت علمی دانشگاه ایران، مطالب آموزشی مفیدی را ارائه کردند. 
در این جلسه در خصوص اپیدمیولوژی سرطان در جهان و ایران، ادغام غربالگری سرطان ها در نظام شبکه، غربالگری سرطان پستان، غربالگری سرطان کولورکتال و روش‌های نوین غربالگری سرطان‌ها آموزش های لازم داده شد.
گفتنی است در این برنامه ی آموزشی، کارشناسان محترم مسئول بیماریها و کارشناسان محترم سرطان شبکه ها و مراکز تابعه، مدیران و کارشناسان محترم گروههای معاونت بهداشتی  و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر نجفی؛ متخصص داخلی و کارشناس مسئول محترم بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی و خانم مطیع دوست؛  کارشناس برنامه پیشگیری از سرطان نیز حضور داشتند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 417 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر