دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری جلسه ی اجرای برنامه ی ژنتیک اجتماعی در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران توسط گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ | 
گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه، در تاریخ 10/11/96 جلسه ی اجرای برنامه ی ژنتیک اجتماعی معاونت بهداشتی را برگزار کرد.
در این جلسه که با حضور مدیران محترم شبکه های بهداشت و درمان و رؤسای مراکز بهداشت تابعه، مدیران محترم گروه های ستادی معاونت بهداشتی، و کارشناسان مسئول بیماریهای غیرواگیر واحدهای تابعه و معاونت برگزار شد؛ دکتر گل محمدی؛ مدیر محترم گروه تخصصی پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی در خصوص اهمیت اجرای برنامه ژنتیک اجتماعی به ویژه در سند ششم توسعه، مطالبی ارائه فرمودند. 
 در ادامه، سرکار خانم دکتر طیبه نجفی؛ کارشناس مسوول محترم بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی در خصوص استراتژی های برنامه ژنتیک اجتماعی، نحوه انجام کار و انتظارات از مدیران محترم شبکه ها و مراکز بهداشت در شهرستان های پایلوت و سایر شهرستان ها، توضیحات لازم را ارائه دادند.
همچنین مدیران محترم هر شبکه به بیان دیدگاه های خود در خصوص اجرای برنامه پرداختند که از اهم آن به نبود نیروی انسانی پزشک و مراقب سلامت به دلیل پاره ای از مشکلات، نبود اعتبارات لازم در اجرای برنامه و ... می توان اشاره کرد که در این خصوص جناب آقای دکتر تهرانی؛ مدیر محترم گروه گسترش شبکه به لزوم      بازنگری در جذب نیروها و استفاده از تمهیدات لازم در خصوص رفع چالش کمبود نیروی انسانی اشاره نمودند و سرکارخانم دکتر نجفی نیز به شرح  نحوه عملکرد در هر برنامه پرداختند و تأکید نمودند که تمامی این برنامه ها بر روی بستر موجود اجرا خواهد شد که در ابتدای کار و پایلوت نیازی به هزینه کرد های ویژه و کلان در این خصوص نمی باشد . همچنین یادآوری شد که اجرای برنامه ها در مرحله اول به صورت پایلوت و محدود به یک مرکز خواهد بود تا چالش های موجود شناسایی شده و نسبت به رفع آن پیش از اجرای کلان برنامه، اقدام شود.
در پایان مقرر شد تا کلیه شهرستان ها وضعیت موجود را بررسی، دستورالعمل های اجرایی رامطالعه و هر شهرستان پایلوت ، برنامه عملیاتی خود را بر اساس شرایط موجود تدوین نموده و به معاونت بهداشتی ارائه دهد.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 414 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر