دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اهداء لوح بیمارستان دوستدارکودک فاطمه الزهرا (س)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۳ | 
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
  سومین بیمارستان در سال 96 موفق به دریافت لوح دوستدار کودک شد. بعد از بیمارستان های عرفان  و صارم،  بیمارستان فاطمه الزهرا(س) رباط کریم  سومین بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران  ، در تاریخ 96/10/2  موفق به دریافت لوح دوستدار کودک شد.
این مراسم با حضور دکتر اسکندری مدیر شبکه بهداشت و درمان، دکتر قادی پاشا رییس بیمارستان، دکتر زراعتی مسوول بخش اطفال و نوزادان، کردآبادی مترون، قمرپور مسوول بهداشت خانواده شهرستان رباط کریم، کارشناسان شیرمادر بیمارستان و شبکه و کلیه همکاران مرتبط برگزار و لوح بیمارستان دوستدارکودک توسط فلاح زاده کارشناس شیرمادر دانشگاه علوم پزشکی ایران تقدیم ریاست بیمارستان شد و نام این بیمارستان در لیست بیمارستان های دوستدار کودک کشور قرار گرفت.
راه اندازی بیمارستان های دوستدارکودک یک نهضت جهانی است که توسط یونیسف و سازمان جهانی بهداشت آغاز شده است. هدف آن اعطاء بهترین شروع به هر نوزاد از طریق برقراری و ارائه مراقبت های بهداشتی مناسب برای حمایت از تغذیه باشیرمادر به عنوان یک رفتار معمول در جوامع مختلف و اجرای 10 اقدام برای تغذیه موفق با شیرمادرو خاتمه دادن به توزیع رایگان یا ارزان قیمت شیرمصنوعی در بیمارستان ها می باشد.
بیمارستان فاطمه الزهرا(س) تنها بیمارستان شهرستان رباط کریم بعنوان یکی از بیمارستان های دوستدارکودک در راستای  اهداف برنامه ترویج تغذیه با شیرمادر و در جهت ارتقاء وضعیت تغذیه، رشد و تکامل و سلامت کودکان از طریق تغذیه مطلوب آنان، حفظ و بقاء شیرخواران و کودکان خردسال می باشد.   

 

 

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 493 بار   |   دفعات چاپ: 90 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر