دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری همایش 1500 نفری اچ‌آی‌وی/ایدز فرهنگیان شهرستان‌‌های استان تهران با مشارکت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۲ | 
براساس گزارشات سازمان جهانی بهداشت در سال‌های اخیر موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از ایدز در بین نوجوانان و جوانان در جهان افزایش یافته و همه‌گیری جهانی اچ‌آی‌وی تهدید بزرگی برای این گروه به شمار می‌رود.
برنامه چهارم استراتژیک کشوری کنترل اچ‌آی‌وی نگاه ویژه‌ای به نوجوانان و جوانان داشته و در این برنامه از 22 سازمان به عنوان شریک کنترل اچ‌آی‌وی یاری طلبیده است. به منظور ایجاد همسویی در برنامه و نیز با هدف ارتقاء آگاهی مربیان و فرهنگیان، کمیته ایدز استان تهران به دبیری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با مشارکت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اقدام به برگزاری همایشی با حضور 1500 فرهنگی شاغل در شهرستان تهران در محل فرهنگسرای بهمن نمود.
در این همایش ابتدا جناب آقای دکتر شهریور مدیرکل محترم دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران نسبت به بیان اهمیت ایجاد و نشر رفتارهای صحیح در بین جوانان به عنوان سرمایه‌های ملی سخنرانی نمودند. در ادامه خانم دکتر خویی مشاور محترم سلامت نوجوانان و جوانان اداره ایدز وزارت بهداشت درخصوص جایگاه و نقش آموزش و پرورش در کنترل رفتارهای آسیب پذیر سخنرانی نمودند و در انتها آقای دکتر گل محمدی مدیر محترم گروه تخصصی بیماری‌‌های معاونت بهداشتی دانشگاه ایران درخصوص وضعیت شیوع اچ‌آی‌وی در میان نوجوانان و جوانان، شیوع بیماری و نحوه دسترسی به خدمات سخنرانی ایراد فرمودند. در پایان از کلیه فعالان این حوزه تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 450 بار   |   دفعات چاپ: 70 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر