دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری تمرین تیم ارزیابی سریع معاونت بهداشتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۰ | 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی جهت آمادگی تیم ارزیابی سریع، تمرینی در تاریخ 13/09/1396 برگزار گردید. به گفته آقای دکتر مسعود بابا مدیر محترم گروه کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشتی: امروزه کاهش خطر بلایا در فرهنگ لغات سیستم مراقبت‌‌های اولیه بهداشتی ایران و اسناد سیاستگزاری یک مفهوم پذیرفته شده است. برگزاری تمرین یکی از گام‌‌های تهیه و استقرار برنامه‌های مدیریت خطر بلایا به خصوص برنامه‌های فاز پاسخ است.
از آنجایی که لازم است همه واحدهای حوزه معاونت بهداشتی در حیطه بلایا و حوادث تمرین برگزار کنند، در تاریخ 13/09/1396 گروه کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت جهت بررسی کارکردهای M1 ـ M3 ـ M8 ـ M10  و مشخص نمودن نقاط ضعف و یا نیازها در هنگام عملیات تیم ارزیابی سریع معاونت بهداشتی اقدام به برگزاری تمرین با سناریو زمین لرزه با بزرگای 6.1 در مقیاس ریشتر در مناطق شمالی و شمال غرب تهران نمود.
این تمرین از ساعت 8:12 با اعلام وضعیت قرمز از طرف مدیریت گروه کاهش خطر بلایا آغاز و پس از فراخوان تیم ارزیابی سریع در ساعت 8:38 به منطقه خیابان پیامبر اعزام گردید و در طی مدت تمرین تماس‌‌های لازم برقرار و اطلاعات مورد نیاز دریافت گردید.
تیم ارزیابی سریع متشکل از آقای مهندس محمدرضا وثیقی، آقای دکتر پیمان پرچمی و خانم لیلا فرزاد در ساعت 12:16 به ستاد معاونت بازگشته و تا ساعت 15:10 در طی جلسه‌‌ای با حضور اعضاء تیم ارزیابی سریع و تیم برنامه‌ریزی نتایج تمرین مورد بررسی قرار گرفت.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 400 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر